Administrator
Idealny samochód dla pracownika niższego szczebla powinien być nieduży, ekonomiczny i dynamiczny. Do tego ładny i funkcjonalny - zupełnie jak testowana przez nas Fiesta.dy Fiesta zadebiutowała na rynku, zachwytom nie było końca. Samochód zajął drugie miejsce w plebiscycie Car of The Year 2009, przegrywając z Oplem Insignią jednym punktem. Co wyjątkowego jest w samochodzie, który wprawdzie zawsze sprzedawał się znakomicie, ale nigdy nie budził zbyt wielu emocji?
Ach, ta linia...
Fiesta przede wszystkim wygląda. I to jak! Testowana przez nas trzydrzwiowa wersja Sport aż prosi się o dynamiczną jazdę. Bryła samochodu jest obła, z wyraźnie zarysowaną linią nadwozia.
W oczy rzucają się światła, zarówno przednie, jak i tylne, nadające Fieście charakteru i wdzięku. Samochód wygląda przysadziście na piętnastocalowych felgach (w tej wersji standardowo zakładane są szesnastki, ale mieliśmy to nieszczęście, że poprzedni testujący nieco je podniszczyli), auto zostało też wzbogacone o nakładki pod zderzakami oraz duży spojler. Gdy spoglądamy na Fiestę, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z samochodem kompaktowym, a nie klasą B, co bez wątpienia dodaje małemu Fordowi prestiżu. Sport w nazwie zobowiązuje, ale dotyczy on tylko wyglądu. Sportową jazdę Ford pozostawia wersji ST.
Sportowiec miejski
Pod maską Fiesty znajdziemy silnik TDCI o pojemności 1,6 litra i mocy 90 KM, charakteryzujący się znakomitą kultury pracy. Mógłby być wprawdzie nieco cichszy, ale Fordy już zdążyły nas przyzwyczaić do specyficznego turkotu. Ogromnym plusem jest natychmiastowa reakcja turbiny na wciśnięcie pedału gazu – samochód po prostu rwie się do przodu i aż dziwi, że setkę osiąga dopiero po 12 sekundach. Ale start spod świateł zapewnia bardzo szybki. Podczas jazdy nie odczuwamy niedoborów mocy i możemy w pełni wykorzystać 204 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna, określona na 180 km/h, wydaje się być w sam
Offline